Mistrzowie strategii w gminie Policzna – za nami XX Gminny Turniej w Szachy i Warcaby

25 stycznia w gminie Policzna odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Gminnego Turnieju w Szachy i Warcaby, zgromadzająca młodych entuzjastów tych strategicznych gier. Wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, wspólnie ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo i Rozwój ze Zwolenia, stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy i sponsorzy nagród, przyczyniając się do niezapomnianego charakteru wydarzenia.

Turniej otworzył wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. – Corocznie jestem niezwykle dumny z poziomu i ducha rywalizacji, jaki zawsze prezentują uczestnicy każdego Gminnego Turnieju Szachowego i Warcabowego w Policznie. Ta impreza pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w naszej młodzieży i jak ważne jest wspieranie ich rozwoju intelektualnego. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, rodzicom, nauczycielom oraz współorganizatorom za zaangażowanie i tworzenie wyjątkowej atmosfery. Mam nadzieję, że te zawody będą kontynuowane przez kolejne lata, inspirując coraz więcej dzieci do rozwijania swoich pasji – powiedział wójt Tomasz Adamiec.

Szachowa arena młodych talentów

W zawodach szachowych wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Rywalizacja przebiegała pod czujnym okiem komisji sędziowskiej w składzie: Łukasz Kwieciński, Dorota Pawlak i Małgorzata Bartkiewicz. Po zaciętych rozgrywkach w grupach, najlepsi zawodnicy zmierzyli się w półfinałach i finałach, by wyłonić laureatów. Wśród nich znaleźli się: Antoni Włodarczyk, Maciej Chojecki i Olaf Włodarczyk, którzy uplasowali się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Zarówno oni, jak i zdobywcy drugich i trzecich miejsc zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Wśród nich znalazły się: słuchawki bezprzewodowe, zestawy szachów oraz puzzle.

Warcabowe pojedynki

Równie emocjonujące okazały się rozgrywki w warcaby, w których udział wzięło 25 zawodników. Format zawodów był analogiczny do tych szachowych. Tu również rywalizowano o trzy pierwsze miejsca w każdej z trzech kategorii wiekowych. Triumfatorami zostali: Kinga Tomkiel, Agnieszka Kowalczyk i Maja Dąbrowska, którzy stanęli na najwyższym miejscu podium w swoich kategoriach. Zdobywcy pierwszych, drugich i trzecich miejsc otrzymali za swoje osiągnięcia nagrody rzeczowe: zegarki smartwatch, tradycyjne zestawy do gry w warcaby oraz puzzle.

Wydarzenie to nie tylko dostarczyło uczestnikom wielu emocji i możliwość rywalizacji na wysokim poziomie, ale również promowało zdrową rywalizację i strategiczne myślenie wśród młodzieży. Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję turnieju.