23 lutego w świetlicy w Policznie odbył się Gminny Turniej szachowo-warcabowy. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie ze szkół w Czarnolesie oraz Policznie, łącznie 25 osób. Było duże skupienie, ale też ogromne emocje, a momentami zacięta rywalizacja. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników słodki upominek.

Młodzi miłośnicy szachów i warcabów z gminy Policzna mieli doskonałą okazję, aby zmierzyć swoje siły i umiejętności w tych grach. – Celem zawodów jest integracja uczniów z różnych szkół, ale też propagowanie zasad zdrowego współzawodnictwa. Szachy i warcaby świetnie uczą koncentracji, logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, uwagę i cierpliwość oraz motywują do pracy nad własnym rozwojem. Dlatego warto w młodych ludziach rozwijać zamiłowanie do tych gier. Stąd nasza inicjatywa i powrót po pandemii do organizacji kolejnego już Gminnego Turnieju w szachy i warcaby – mówił przed wydarzeniem wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec.  

Wielu chętnych w „blokach startowych”

Zebranych podczas wydarzenia uczestników zawodów w imieniu wójta Tomasza Adamca powitał sekretarz gminy Policzna Robert Strzelecki. – Cieszę się, że po długiej, dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią udało nam się znów spotkać w celu rozegrania turnieju. Jestem przekonany, że emocji będzie dużo i zwyciężą najlepsi. Trzeba jednak podkreślić, że wszyscy, którzy prezentują tu dziś swoje umiejętności już są wygranymi – mówił sekretarz Robert Strzelecki.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 25 osób. Uczniowie rozegrali mecze w systemie punktowym, w podziale na kategorie wiekowe. W składzie Komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem zawodów znaleźli się: Łukasz Kwieciński – przewodniczący, Dorota Maciejczyk oraz Iwona Hentel.

Oni zwyciężyli

Impreza przebiegła bardzo sprawnie, w miłej i przyjaznej atmosferze.  W grze w warcaby w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Natalia Pajączkowska, drugie Bartosz Zawadzki, a trzecie Zuzanna Tonderska. W kategorii klas IV-VI zwyciężył Jan Szymański, drugie miejsce wywalczyła Maja Dąbrowska, a trzecie Mikołaj Zawadzki. W kategorii klas VII-VIII najwyższe miejsce podium zajął Oliwier Kuśmierz, a drugie Mikołaj Śliwiński.

W grze w szachy w kategorii klas I-III zwyciężył Antoni Nagadowski, drugie miejsce zajął Antoni Włodarczyk, a trzecie Wojciech Cichecki. W kategorii klas IV-VI najlepszy okazał się Maciej Chojecki, drugie miejsce wywalczył Olaf Włodarczyk, a trzecie Wiktor Kuśmierz. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Miłosz Gutowski, drugie Kacper Gadecki, a trzecie Jakub Szot.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników słodki upominek. Organizatorem wydarzenia był wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, a sponsorami Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój ze Zwolenia oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Radomia.