Kreatywność, edukacja, ale przede wszystkim dobra zabawa – tak wyglądały ferie w gminie Policzna

Gmina Policzna na tegoroczne ferie zimowe przygotowała dla najmłodszych mieszkańców wyjątkową ofertę edukacyjno-rozrywkową, która skupiała się wokół trzech lokalnych instytucji: Gminnej Biblioteki Publicznej w Policznie, jej Filii w Czarnolesie, oraz Muzeum Jana Kochanowskiego, również zlokalizowanym w Czarnolesie. Zajęcia zorganizowane w tych miejscach nie tylko umożliwiły dzieciom aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu, ale przyczyniły się także do promowania kultury oraz integracji jej młodych mieszkańców.

Ferie zimowe w gminie Policzna już po raz kolejny stały się okazją do aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu dla dzieci w różnym wieku. – Zajęcia zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Policznie, jej Filii w Czarnolesie oraz w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, poza oczywistymi korzyściami edukacyjnymi, przyczyniły się też do integracji małych mieszkańców gminy Policzna. Tego typu inicjatywy są nieocenione, ponieważ nie tylko wzbogacają ofertę kulturalną gminy, ale również wspierają rozwój dzieci w duchu szacunku do tradycji i historii, promując jednocześnie aktywność i kreatywność. Dziękuję organizatorom wszystkich wydarzeń, a przede wszystkim ich uczestnikom. Jestem przekonany, że był to dobrze spędzony czas – mówi Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

Gminna Biblioteka Publiczna w Policznie – świat książek i kreatywności

Gminna Biblioteka Publiczna w Policznie wraz z Filią w Czarnolesie zaprosiły dzieci na zimowe warsztaty, których głównym celem była popularyzacja książki i czytelnictwa. Różnorodność zaproponowanych zajęć pozwoliła każdemu uczestnikowi znaleźć coś dla siebie. Od warsztatów plastycznych, takich jak malowanie na gazach farbami, czy wydzieranki z gazet, po zajęcia z grami planszowymi i układaniem puzzli. Takie aktywności nie tylko rozwijały umiejętności manualne i kreatywność, ale również uczyły współpracy w grupie oraz integracji. Warto podkreślić, że z oferty skorzystało aż 40 dzieci, co świadczy o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu młodych mieszkańców gminy.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – podróż w czasie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaproponowało natomiast program, który pozwolił dzieciom nie tylko rozwijać swoje umiejętności plastyczne, ale także pogłębiać wiedzę historyczną. Uczestnicy zajęć mieli okazję tworzyć autorskie ramki na zdjęcia dla babć i dziadków z okazji ich święta, poznawać elementy mody renesansowej, tworzyć kolaże rodzinne, czy też przygotowywać zimowe przysmaki dla ptaków. Drugi tydzień ferii obfitował w warsztaty związane z tworzeniem kukiełek ulubionych postaci z bajek oraz zabawy pod hasłem „Bajkolandia”, co zapewne stanowiło niezapomnianą przygodę dla młodych uczestników. Zakończenie ferii upłynęło w atmosferze wspólnej zabawy przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, co było miłym zwieńczeniem dwutygodniowych ferii.