W sobotę 25 czerwca 2022 roku na terenie zespołu dworsko- parkowego Muzeum im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie po raz kolejny odbyły się Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe, zorganizowane przez Wójta Gminy Policzna -Tomasza Adamca we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Policznie oraz samorządem MAZOWSZA.  

Obchody rozpoczęto tradycyjnie od ,,Czarnoleskiego Biegu”, który jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem.  Na zwycięzców czekały nagrody, które wręczył im Wójt Gminy Policzna- Tomasz Adamiec  w towarzystwie Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego- Rafała Rajkowskiego. Zespól ludowy ,,Sobótka” tradycyjnie zainscenizował został obrzęd ,,Nocy Świętojańskiej” a następnie odbyła się degustacja miodu z czarnoleskich lip.

Druga część uroczystości kontynuowana była na dużej scenie, gdzie o godzinie 19.00 przybyli goście mogli obejrzeć występ Teatru Muzycznego ,NAD KAMIENNĄ”, następnie widzowie uczestniczyli w występie znanego parodysty STAN TUTAJ. Do zabawy tanecznej publiczność porwał zespół disco polo CASSINO.Główną gwiazdą wieczoru był zespół LOMBARD – jeden z topowych zespołów w historii polskiej muzyki. Podczas koncertu formacja zaprezentowała wiele dobrze znanych i lubianych przebojów jak: „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Kryształowa”.

Zwieńczeniem XXXI Czarnoleskich Spotkań Sobótkowych był przepiękny pokaz sztucznych ogni, który jednocześnie rozpoczął „Dyskotekę pod gwiazdami”.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.