W piątek 26 stycznia br. w Zespole Placówek Oświatowych w Policznie rozegrano XVI Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Był to pierwszy dzień sportowej rywalizacji. Otwarcia dokonali: Dyrektor ZPO Pani Jolanta Kalinowska, Wójt Gminy Pan Tomasz Adamiec witając uczestników, rodziców, nauczycieli, życząc udanych rozgrywek. Turniej adresowany był do całej społeczności lokalnej. Jego celem była integracja środowiska, oraz popularyzacja sportu.

Tego dnia o miano najlepszych walczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum – w sumie 26 zawodników i zawodniczek. Młodzi tenisiści rywalizowali w czterech kategoriach. Nad przebiegiem rozgrywek czuwała komisja w składzie: Olga Adamiec, Łukasz Kwieciński – nauczyciele ZPO w Policznie oraz Jadwiga Wrochna – inspektor UG.

Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco;

Szkoły podstawowe.

Dziewczęta: 1. Amelia Tarnowska ( Patków),

2. Martyna Mularska (Policzna)

Chłopcy: 1. Emil Kuc (Kuszlów),

2. Kacper Żak (Policzna),

3. Kamil Podsiadły (Policzna).

Gimnazjum.

Dziewczęta: 1. Magda Pająk (Policzna),

2. Zuzanna Gregorczyk (Policzna),

3. Karolina Gawryjołek ( Jabłonów).

Chłopcy: 1. Mateusz Mularski ( Policzna),

2. Bartosz Gwozdowski ( Wilczowola),

3. Filip Toporek ( Policzna).

Zawody o tytuł Mistrza Gminy pozostawiono na ostatni dzień rozgrywek. Zanim jednak mieliśmy możliwość obejrzeć finałowe starcia, rozegrano zawody dla wszystkich mieszkańców gminy. W sumie przy stołach pojawiło się 20 zawodników i zawodniczek, podzielonych na 3 kategorie – w zależności od płci i wieku. Rywalizacja była bardzo długa i zacięta. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Kobiety

  1. Grażyna Zawadzka (Jadwinów),

  2. Jolanta Kapusta (Zawada Nowa),

  3. Ewelina Kuc ( Kuszlów)

Mężczyźni:

Rocznik 1988-2001

1. Damian Kazanowski (Policzna),

2.Paweł Szafrański ( Wilczowola),

3. Eryk Płatos ( Policzna).

Rocznik 1987-1968

1. Waldemar Mularski( Policzna),

2. Łukasz Iwańczyk ( Policzna),

3. Paweł Kuc ( Kuszlów).

     Następnie zwycięzcy poszczególnych kategorii ( również ci z dnia poprzedniego) stanęli do walki o tytuł Mistrza Gminy Policzna. Tu żadnej niespodzianki nie było, bowiem po raz dziewiąty z rzędu po statuetkę sięgnął Waldemar Mularski zam. Policzna. Co ciekawe, przez całe zawody nie oddał on swoim konkurentom nawet jednego seta. Mistrz otrzymał z rąk Wójta Gminy Tomasza Adamca pamiątkową statuetkę, oraz nagrodę rzeczową. Zapraszamy za rok do kolejnych turniejów.