XII Spotkanie z Piosenką Ludową rozpoczęło się polonezem pięknie zatańczonym przez zespół” Kontrast” z Pionek.

Następnie obecnych na spotkaniu gości przywitał Wójt Gminy- Tomasz Adamiec wraz  z Panią Dyrektor ZPO w Policznie Jolantą Kalinowską. Gmina Policzna gościła w tym roku starostę zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego, wicestarostę Arkadiusza Sulimę, burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską, zastępcę burmistrza Grzegorza Molendowskiego, wójt Kazanowa Teresę Pancerz – Pyrka oraz przewodniczącego Rady Gminy Policzna Pawła Jędrę.

Tegoroczne spotkania z Piosenką Ludową gospodarz gminy, rozpoczął od złożenia szczególnych życzeń z okazji 15-lecia istnienia zespołu „Sobótka” z Czarnolasu.

Tomasz Adamiec, złożył zespołowi- serdeczne podziękowania, wyrazy uznania i szacunku za wkład włożony w rozwój kultury ludowej, pielęgnowanie i szerokie upowszechnianie rodzimego folkloru. Życzył, aby jubileusz był powodem do dumy i zadowolenia a praca w zespole przez wiele jeszcze lat dostarczała zespołowi nieustającej radości i satysfakcji.

 

Na XII spotkanie z piosenką przybyło ponad 20 zespołów:

 1. „Sobótka” z Czarnolasu
 2. Klub Seniora ze Zwolenia,
 3. „Kontrast” z Pionek,
 4. Klub Seniora Radom, „Gąsowianki” gm. Jastrząb,
 5. „Kalina” gm. Zakrzew,
 6. „Strykowice” gm. Zwoleń,
 7. „Lilia” gm. Zakrzew,
 8. „Barwy Życia” z Pionek,
 9. „Mirowianki” gm. Mirów,
 10. „Sycyna” z Sycyny,
 11. „Piątkowy Stok” ze Zwolenia,
 12. „Kazanowianki znad Iłżanki”,
 13. „Jaskółka” z Małomierzyc gm. Iłża,
 14. „Półborzanki” gm. Pionki,
 15. „Pogodna Jesień” ze Zwolenia,
 16. „Grabowianki” gm. Przyłęk,
 17. KGW „Pakosław” gm. Iłża,
 18. Kapela Wojciechowska z Wojciechowa powiat Lublin,
 19. „Złota Jesień” z Kozienic,
 20. „Wrzos” z Garbatki-Letnisko,
 21. „Relaks” z Kozienic,
 22. „Królewskie Źródła” z Jedlni gm. Pionki.

 

Każdy z zespołów przedstawił po kilka utworów ze swojego repertuaru, nagradzanych przez widownie gromkimi brawami wszyscy bez względu na wiek mogli cieszyć się pięknem ludowych pieśni. Gospodarz wręczał poszczególnym formacjom dyplomy i kosze prezentowe. Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa przy popularnych melodiach.

Wójt Tomasz Adamiec na koniec podziękował słowami:

 

“Chciałbym podziekować wszystkim Państwu, wszystkim zespołom i artystom za przepiękne granie i śpiewanie i tak jak zaśpiewał zespół „Sobótka na zakończenie – „Niech muzyka płynie po calutkiej gminie, ja dołączę po całym powiecie i na całym świecie”.