9 marca w świetlicy gminnej w Policznie odbyły się 23. gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Szesnastu uczniów szkół z tego terenu rozwiązywało testy dotyczące prewencji pożarniczej. Zwycięzcami zmagań zostali: Oliwier Miękus oraz Michał Gazda. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników ciekawe upominki.

Cenna nauka dla bezpieczeństwa

Uczniowie z gminy Policzna po raz kolejny sprawdzili swoją wiedzę z zakresu działań prewencyjnych w pożarnictwie, przystępując do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zebranych podczas wydarzenia powitał wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. – Dziękuję, że tak licznie zjawiliście się tu, aby wziąć udział w turnieju. Każda godzina nauki i przygotowań do niego, to niezwykle trafna inwestycja w siebie i swoje bezpieczeństwo. Umiejętność zapobiegania pożarom i radzenia sobie w przypadku zagrożenia, to ogromna wartość sama w sobie – powiedział wójt Tomasz Adamiec i życzył uczestnikom powodzenia w rozwiązywaniu testu.

Wysoki poziom zmagań i atrakcyjne nagrody

Do turnieju przystąpiło szesnastu uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoły podstawowe klasy III-IV i klasy V-VIII. Uczestnicy każdej z nich w pierwszej części eliminacji rozwiązywali pisemny test wyboru. Następnie finaliści odpowiadali ustnie na trzy pytania komisji. Jak podkreślali jej członkowie, pytania nie były łatwe, ale uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili.

W grupa młodszej, czyli uczniów klas III-IV pierwsze miejsce zajął Oliwier Miękus z PSP Policzna, drugie Gabrysia Gazda z PSP Policzna, a trzecie Paweł Miękus z PSP Policzna. W grupie starszej, uczniów klas V-VIII  pierwsze miejsce zdobył Michał Gazda z PSP Policzna, drugie Jan Szafrański z PSP Czarnolas, trzecie Bartłomiej Dąbrowski z PSP Czarnolas. – Poziom dzisiejszego konkursu był bardzo wysoki. Gratuluję wszystkim fantastycznej wiedzy z zakresu zapobiegania pożarom. Na pewno, jeśli znajdziecie się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, będziecie wiedzieli jak się zachować i umieli też pomóc osobom, które będą w tym czasie obok. Dziękuję, że mieliście odwagę i determinację do tego, aby wziąć udział w turnieju i gratuluję wyników. Zdobywcom pierwszych miejsc życzę sukcesów w kolejnym, powiatowym etapie zmagań. A warto przy tej okazji przypomnieć, że mamy w gminie Policzna laureata turnieju na szczeblu krajowym, który zdobył pierwsze miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Życzę wam powtórzenia jego sukcesu – powiedział wójt Tomasz Adamiec.

Na zakończenie uhonorowano laureatów, którym wręczono atrakcyjne nagrody, między innymi długopisy 3D, powerbanki i gry edukacyjne. Każdy uczestnik zmagań otrzymał zaś pamiątkowy dyplom oraz piłkę. Fundatorami nagród był samorząd gminy Policzna.