W poniedziałek, 30 maja w Urzędzie Gminy w Policznej podpisano umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Świetlikowa Wola, Ługowa Wola oraz Czarnolas.

 

Wartość podpisanej umowy to 5 965 500,00 zł brutto. 95% wartości inwestycji zostanie pokrytych ze środków uzyskanych w ramach I edycji programu Polski Ład (na podstawie promesy), natomiast pozostała część wynagrodzenia zostanie opłacona ze środków własnych gminy Policzna. Budowa kanalizacji sanitarnej w tych miejscowościach umożliwi odprowadzenie ścieków sanitarnych. Odbiornikiem budowanej kanalizacji będzie istniejąca kanalizacja w Czarnolesie, natomiast końcowym odbiornikiem ścieków będzie istniejąca oczyszczalnia, również w Czarnolesie.

 

Podczas podpisywania umowy obecni byli wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, poseł RP Andrzej Kosztowniak, skarbnik gminy Anna Pawelec, przewodniczący rady gminy Paweł Jędra, Michał Wieczorek, właściciel Usługowego Zakładu Hydraulicznego oraz dyrektor do spraw i relacji społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego Wiktor Wawreszuk.

 

– To kolejna umowa, którą podpisujemy z pieniędzy Polskiego Ładu. Niesamowita wartość inwestycji, około 6 milionów złotych brutto. Mam nadzieję, że pieniądze zostaną w poprawny sposób wydane, co przyczyni się na pewno do poprawy komfortu życia naszych mieszkańców, tych miejscowości, gdzie powstanie kanalizacja sanitarna, a także do poprawy stanu środowiska w naszej gminie. Serdecznie raz jeszcze chciałbym podziękować panu posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi za całą okazaną pomoc dla naszej gminy. Mam nadzieję, że ta nasza dobra współpraca dopiero się zaczyna i będziemy mogli w takich miłych okolicznościach spotykać się coraz częściej – mówił wójt Tomasz Adamiec.

 

Poseł Andrzej Kosztowniak podkreślił jak ważna jest to umowa, w kontekście codziennego funkcjonowania mieszkańców gminy Policzna. – Podpisana umowa w swojej wielkości dla takiej gminy jest wyjątkowa, bo 6 milionów złotych na kanalizację to jest naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Cieszę się z awansu cywilizacyjnego, bo to jest coś co powoduje, że mieszkańcy w sposób bardziej komfortowy będą mogli korzystać z całej tej infrastruktury. Cieszę się, że trafiło to do gminy Policzna. Do miejscowości, z którą jestem sam sentymentalnie, rodzinnie, pokoleniowo wręcz związany. Cieszy niezmiernie to, że my jako rząd Prawa i Sprawiedliwości możemy wspierać polskie samorządy, począwszy od tych najmniejszych, kończąc na tych największych – mówił poseł Andrzej Kosztowniak.

 

 

Inwestycja ma planowo zakończyć się w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do 30 listopada.