To była wspaniała rowerowa impreza – 9 lipca do Czarnolasu przyjechał tłum miłośników dwóch kółek, którzy zjawili się w tym miejscu w ramach kolejnej wyprawy „Co Za Jazda!”. Tym razem ich celem był niezwykle urokliwy park przy Muzeum Jana Kochanowskiego, gdzie czekały na nich grillowane kiełbaski i wiele atrakcji.

Długa, lecz bardzo przyjemna przejażdżka

Trasa, którą pokonali rowerzyści liczyła około 47 kilometrów. Zaczynała się na rynku w Radomiu i prowadziła przez Groszowice, Czarną Wieś do stawu górnego w Pionkach, gdzie odbył się postój. Dalej uczestnicy rajdu udali się przez Suskowolę, Patków, Policznę i Stanisławów do mety umiejscowionej w parku przy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Przyjezdnych gości powitał tu wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. – Gmina Policzna już po raz kolejny została partnerem wydarzenia „Co Za Jazda!”. Chętnie wspieramy tego typu inicjatywy, ponieważ są one doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też integracji. To także świetna promocja gminy oraz przepięknego i klimatycznego Czarnolasu. Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło je odkrywać i w ramach wydarzenia odwiedzić Muzeum Jana Kochanowskiego. A na przyjezdnych czeka tu mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera – mówi wójt Tomasz Adamiec.

Liczne konkursy z nagrodami

Samorząd gminy Policzna przygotował dla rowerzystów drobne prezenty i gadżety, które można było wygrać w ciekawych konkursach. Oprócz zabawnych konkurencji czekały na nich też grillowane kiełbaski i zimna woda dla ochłody, bo pogoda tego dnia zdecydowanie dopisała. Uczestnicy rajdu mogli zregenerować się na wygodnych leżakach lub po prostu na trawie. Ci, którym siły pozwoliły spacerowali po parku i zwiedzali muzeum. Rowerzyści chętnie też przyłączali się do odbywającego się tu, nastrojowego koncertu plenerowego. Była to wyjątkowo udana niedziele w Czarnolesie.     

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Co Za Jazda! Rekord Grupa Mediowa, a jednym z partnerów gmina Policzna.