W Policznie powstaje  nowoczesne miejsce pełne atrakcji – jedyne takie w regionie. Mowa o budowanym właśnie Centrum Integracji Społecznej. Wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec zadbał o to, aby nie były to puste pomieszczenia i pozyskał prawie dwa miliony złotych dofinansowania na kompleksowe wyposażenie obiektu. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a w jej wyniku  zakupiony zostanie sprzęt multimedialny i audio, meble, urządzenia AGD do społecznej kuchni, a także stół bilardowy, cymbergaj, automat do darta, instrumenty do sali nagrań i wiele, wiele innych. To miejsce będzie tętniło życiem!

Minimalne obciążenie dla gminy – prawie 100% dofinansowania!

Wyposażeniem obiektu zajmie się firma Kranet Wojciech Krajewski z Dominowa. Wartość prac wyceniono na kwotę 1 mln 987 tys. 679 zł. Większość tej kwoty, bo aż 1 mln 960 tys. zł pokryje dofinansowanie zewnętrzne, pozyskane z Rządowego Programu Polski Ład. Gmina Policzna wyda więc na wyposażenie CIS bardzo niewielką kwotę.- Od samego początku projektu budowy Centrum Integracji Społecznej kładliśmy duży nacisk na to, aby zarówno proces budowy, jak i wyposażenie obiektu w jak najmniejszym stopniu obciążały budżet naszej gminy. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu, które udało nam się pozyskać, nie tylko możemy zrealizować to ambitne przedsięwzięcie, ale również zapewnić centrum nowoczesne wyposażenie. Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom stanie się ono miejscem pełnym życia, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom gminy. Ogromnie cieszę się z faktu, że nasza ciężka praca przynosi efekty i już nie mogę się doczekać, kiedy drzwi centrum otworzą się dla jego gości. To dla nas wielki krok naprzód w budowaniu aktywnej społeczności – podkreśla wójt Tomasz Adamiec.

Kompleksowe wyposażenie nowoczesnej przestrzeni

Wykonawca w ramach tych środków wyposaży miedzy innymi pomieszczenia klubu seniora z otwartą kuchnią społeczną. Będzie tu pełne wyposażenie kuchni wraz z lodówką, płytą indukcyjną, zmywarką, piekarnikiem, stołami i krzesłami. W pomieszczeniu do odpoczynku staną: fotel rozkładany, przewijak i fotel do karmienia. W holu będą pufy i stoliki kawowe. Biblioteka zyska nowe meble i sprzęt multimedialny. Wyposażone zostanie też pomieszczenie socjalne. W świetlicy oprócz biurek z fotelami staną: stół bilardowy, piłkarzyki, stół do tenisa, automat do darta, cymbergaj, stolik szachowy, monitor interaktywny. W sali wielofunkcyjnej pojawi się nowoczesne nagłośnienie i projektor – będzie to idealne miejsce do organizowania strefy kibica. W ramach pozyskanych środków wyposażona zostanie również sala nagrań. Będzie tu mikser, mikrofony, ale nie tylko. Zakupione zostaną też instrumenty: keyboard, gitara, kombo basowe, perkusja i wiele innych. Na zewnątrz zaś pojawią się krzesła, stoliki, ławki i stojaki na rowery. Obiekt zyska panele fotowoltaiczne oraz magazyn energii.

Budowa centrum idzie pełną parą – jedyne takie miejsce w regionie

Przypomnijmy, obecnie w trakcie realizacji jest ogromne zadanie budowy Centrum Integracji Społecznej w Policznie. Znajdzie się tu przestrzeń, która będzie dostosowana do potrzeb mieszkańców w każdym wieku. Dziedziniec z zadaszeniem będzie idealnym miejscem dla organizacji wydarzeń plenerowych. Wewnątrz budynku zaplanowano pomieszczenia na pub z kręgielnią, bilard, rzutki i strefę kibica oraz specjalne miejsce dla seniorów z „kuchnią społeczną”. Wielofunkcyjna sala będzie służyć jako świetlica gminna, gdzie dzieci będą mogły spędzać czas na grach planszowych, meczach tenisa stołowego, czy korzystaniu z komputerów. W budynku znajdą się również pomieszczenia dla pogotowia ratunkowego. Koszt zadania to 12 mln 700 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie aż 12 mln 500 tys. zł. Dodatkowe dofinansowanie w kwocie blisko 2 mln zł pokryje koszt kompleksowego wyposażenia obiektu. Termin zakończenia budowy to październik 2024 roku.