19 marca w gminie Policzna odbyło się ważne wydarzenie mające znaczący wpływ na rozwój sportowy regionu. Wójt gminy Tomasz Adamiec, wraz z prezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i Gminnego Klubu Sportowego Gryf, podpisali list intencyjny. Dokument ten otwiera drogę do współpracy w zakresie działalności sportowej.

Lato pełne piłki nożnej

List intencyjny swoimi podpisami parafowali: wójt gminy Tomasz Adamiec przy kontrasygnacie skarbnik gminy Anny Pawelec, a także prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk i Gminnego Klubu Sportowego Gryf Policzna Paweł Rodakowski. Na mocy deklarowanej współpracy, w sierpniu tego roku Policzna stanie się miejscem sportowego zgrupowania. Obozy dla młodych piłkarzy w wieku od 7 do 16 lat przyciągną na teren gminy talenty z całego województwa mazowieckiego. – Cieszę się, że nasza gmina będzie gościć młodych zawodników z kilkunastu klubów z całego województwa. To świetna okazja, aby zaprezentować nasze obiekty sportowe i przyczynić się do rozwoju młodych talentów – powiedział wójt Tomasz Adamiec.

Wsparcie na miarę potrzeb

Związek Piłki Nożnej oraz samorząd województwa mazowieckiego zobowiązali się do wsparcia klubu Gryf Policzna, zarówno poprzez pomoc materialną, jak i organizacyjną. Prezes Związku Sławomir Pietrzyk podkreślał: – Planujemy wyposażyć klub w niezbędny sprzęt i wspierać jego działalność. Chcemy, aby Policzna stała się przykładem efektywnego rozwoju młodzieżowego sportu – powiedział Sławomir Pietrzyk.

Inwestycje w przyszłość

Współpraca gminy Policzna z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej obiecuje otworzyć nowy rozdział w rozwoju lokalnego sportu, stawiając na promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. To inwestycja, która przyniesie długoterminowe korzyści dla całej społeczności. – W podpisywaniu listu intencyjnego z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i Gminnym Klubem Sportowym Gryf Policzna widzimy ogromną szansę na rozwój naszej gminy w kierunku sportowym. Dzięki tym obozom piłkarskim, nie tylko promujemy aktywność fizyczną wśród młodzieży, ale także dajemy możliwość pokazania potencjału, jaki drzemie w Policznie. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści, nie tylko dla naszych młodych mieszkańców, ale i dla klubów z całego województwa. Naszym priorytetem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju talentów sportowych i wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu – podsumowuje wójt Tomasz Adamiec.