Piękny koncert dedykowany kobietom – w czarnoleskim dworze zabrzmiały dawne melodie

9 marca, w malowniczych wnętrzach dworu Jabłonowskich, zlokalizowanym w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie muzyczne pod tytułem „To ostatnia niedziela”, w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego i Agnieszki Wilczyńskiej, przyciągnęło tłum wielbicielek i wielbicieli sztuki najwyższej jakości. 

Wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, współorganizator tego wieczoru, wraz z dyrektorem muzeum, Ireneuszem Domańskim, przywitali zgromadzonych gości, otwierając przed nimi drzwi do świata klasycznych melodii. Wójt zwrócił się z ciepłymi słowami do pań  okazji ich święta. – W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy, aby muzyka była dla Was odzwierciedleniem naszej wdzięczności i szacunku. Niech ten koncert będzie symbolem uznania dla Waszej siły, piękna i nieustającej inspiracji, jaką niesiecie w naszym życiu codziennym – powiedział wójt Tomasz Adamiec. Te słowa były doskonałym preludium do wieczoru pełnego emocji i artystycznych wrażeń.

Wykonawcy z najwyższej półki

Dwór w Muzeum Jana Kochanowskiego stał się tego wieczoru areną dla wybitnych talentów. Andrzej Jagodziński, ceniony za swoje umiejętności pianistyczne, kompozycyjne i aranżacyjne, wraz z Agnieszką Wilczyńską, jedną z najbardziej uznanych postaci polskiej sceny jazzowej, stworzyli niesamowity duet. Ich interpretacje piosenek Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego, w tym takich szlagierów jak „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Już nie zapomnisz mnie”, czy „To ostatnia niedziela”, przeniosły publiczność w czasie, budząc głębokie emocje i wspomnienia.

Niezapomniane melodie w sercu Czarnolasu

Klimat koncertu był wyjątkowy nie tylko dzięki wybitnym wykonawcom, ale również dzięki dobrze znanym i lubianym utworom, które niewątpliwie są częścią kulturowego dziedzictwa. Publiczność miała okazję przeżyć na nowo emocje związane z piosenkami „Na pierwszy znak”, „Ach śpij kochanie”, czy „Seksapil”, które w wykonaniu Jagodzińskiego i Wilczyńskiej zyskały wspaniałe brzmienie. – „To ostatnia niedziela” w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie to więcej niż koncert, to hołd dla kobiet oraz swego rodzaju świętowanie ich roli i znaczenia w społeczeństwie, poprzez uniwersalny język muzyki. Kultura na wysokim poziomie jest najlepszym sposobem na uczczenie tak ważnego dnia, Dnia Kobiet – podsumował wójt Tomasz Adamiec.