24 lutego w szkole podstawowej w Policznie przy stołach do tenisa stanęło blisko pięćdziesięciu zawodników, aby zmierzyć swoje siły w tej dyscyplinie sportu. Uczestnicy wydarzenia, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, dali z siebie wszystko w walce o najwyższe miejsca podium. W tegorocznych rozgrywkach zaszczytny tytuł Mistrza Gminy Policzna zdobył Waldemar Mularski!

Amatorów gry w tenisa stołowego powitała dyrektor szkoły w Policznie Jolanta Kalinowska. Następnie przekazała głos organizatorowi wydarzenia oraz fundatorowi nagród, wójtowi gminy Policzna Tomaszowi Adamcowi. – Tenis stołowy to wspaniała gra, która pozytywnie wpływa nie tylko na koordynację ruchową, świadomość ciała i sprawność fizyczną, ale też rozwija inteligencję. Cieszę się, że mamy w gminie Policzna tak wielu miłośników tego sportu. Życzę wszystkim udanej rywalizacji i dobrych serwisów. Niech wygra najlepszy, a jest o co walczyć, bo dla wygranych przewidzieliśmy fantastyczne nagrody – powiedział wójt Tomasz Adamiec.

Dzieci i młodzież zagrali pierwsi

W pierwszej grupie swoje siły zmierzyli najmłodsi uczestnicy zawodów, czyli dzieci i młodzież, w sumie 25 osób. Nad prawidłowym przebiegiem tej części turnieju czuwała komisja w składzie: Olga Adamiec – przewodnicząca, Urszula Gregorczyk, Katarzyna Mierzejewska oraz Zbigniew Kuciara.

Wśród chłopców z klas I-III (rocznik 2013-2014) pierwsze miejsce zajął Jan Bartosiewicz, drugie Franciszek Szymański, a trzecie Antoni Włodarczyk. W kategorii klas IV-VI (rocznik 2010-2012) zwyciężył Jakub Molenda, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Orłowski, a na trzecim Jan Szymański. W kategorii klas VII-VIII (2008-2009) pierwsze miejsce wywalczył Bartłomiej Dąbrowski, drugie Mikołaj Śliwiński, a trzecie Miłosz Gutowski. 

Wśród dziewcząt z klas IV-VI (rocznik 2010-2012) na najwyższym miejscu podium stanęła Angelika Madejska. Zaraz za nią, na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Szczepaniak, a na trzecim Wiktoria Woźniak.

Dorośli też rywalizowali

Po zakończeniu rozgrywek dzieci i młodzieży przyszedł czas na dorosłych uczestników turnieju. Do udziału w zawodach zgłosiło się 21 osób. Nad ich grą pieczę sprawowała Komisja w składzie: Olga Adamiec – przewodnicząca, Urszula Gregorczyk, Małgorzata Bartkiewicz oraz Zbigniew Kuciara. 

Wśród mężczyzn z rocznika 1994-2000 zwyciężył Michał Podsiadły, drugie miejsce zdobył Bartłomiej Kazanowski, a trzecie Piotr Filipiak. W kategorii rocznika 1975-1991 pierwsze miejsce zajął Waldemar Mularski, drugie Damian Kazanowski, a trzecie Paweł Mazur. W kategorii kobiet rocznik 1969-1994 pierwsze miejsce wywalczyła Grażyna Zawadzka, drugie Martyna Kursa-Miećko, a trzecie Magdalena Jakubowska.

Zaszczytny tytuł Mistrza Gminy Policzna zdobył Waldemar Mularski. – Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów ogromnego hartu ducha i stworzenia tu wspaniałej atmosfery, bo przecież ona w takich spotkaniach jest najważniejsza – podsumował wójt Tomasz Adamiec.