W niedzielę, 24 marca, mieszkańcy gminy Policzna mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. W ramach obchodów 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego, przed publicznością wystąpiła ceniona w całej Polsce artystka – Olga Bończyk. Koncert, zorganizowany przez samorząd województwa, był bezpłatny, a sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Policznie na jeden wieczór zamieniła się w prawdziwą salę koncertową.

Zaproszenie do wspólnego świętowania

Zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu skierowali do mieszkańców: wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska oraz wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. Spotkanie z muzyką i kulturą miało podkreślić znaczenie 25 lat samorządności w województwie mazowieckim oraz zwrócić uwagę na ważną rolę, jaką kultura odgrywa w życiu społeczności lokalnych.

Wartości, które łączą

Wicemarszałek Rafał Rajkowski, witając przybyłych gości podkreślał, że 25 lat samorządu województwa mazowieckiego to doskonała okazja do prezentacji tego, co w województwie najlepsze, w tym bogactwa kultury. – Z panem wójtem znamy się już wiele lat, współpracujemy i realizujemy różnego rodzaju projekty i inwestycje, które służą rozwojowi całej gminy. I z tego jestem szczególnie dumny, że mogę być częścią tych działań, że mogę patrzeć, jak pięknie się państwa gmina rozwija. Cieszę się, że dziś, w gminie Policzna, tak mocno związanej z Janem Kochanowskim, możemy wspólnie świętować jubileusz województwa mazowieckiego pokazując piękno tego miejsca oraz muzyki – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Wójt Tomasz Adamiec wyraził wdzięczność za możliwość goszczenia jednego z jubileuszowych koncertów Mazowsza i podkreślił znaczenie współpracy kulturalnej i inwestycyjnej z województwem. – Cieszę się, że gmina Policzna ma przyjaciela, który zawsze o nas pamięta, zarówno w zakresie inwestycyjnym, jak i kulturalnym – podkreślił wójt Tomasz Adamiec.

Olga Bończyk – wieczór pełen muzyki

Po tym krótkim wstępie, głównym punktem wieczoru był występ Olgi Bończyk, który zachwycił zgromadzoną publiczność. Artystka, w pięknej, czerwonej sukni, zaprezentowała zarówno własne utwory, jak i znane przeboje polskiej sceny muzycznej. Jej występ, przeplatany zabawnymi anegdotami i chwilami wzruszenia, stał się niezapomnianą podróżą przez najpiękniejsze melodie. Ze sceny popłynęły takie utwory jak: „Na pierwszy znak”, „Ktoś mnie pokochał”, „Walc Barbary”, „Tyle słońca w całym mieście” i wiele innych. Owacje na stojąco i bis na zakończenie były najlepszym dowodem uznania dla talentu artystki.

Podziękowania i życzenia

Wydarzenie zakończyło się wręczeniem bukietu kwiatów i symbolicznych podziękowań dla Olgi Bończyk ze strony wicemarszałka Rafała Rajkowskiego oraz wójta Tomasza Adamca. Wójt, składając życzenia wielkanocne mieszkańcom gminy podkreślił, jak ważne są takie momenty dla budowania wspólnoty.

Koncert Olgi Bończyk w Policznie był nie tylko okazją do celebrowania 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego, ale także dowodem na to, że kultura jest istotnym elementem łączącym społeczność i pokolenia.