Piękne występy, kolorowe dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, stoiska z ciastami, warsztaty rękodzielnicze, a także pokaz pierwszej pomocy – te i wiele innych atrakcji zapewniono 4 czerwca przy Zespole Placówek Oświatowych w Policznie, gdzie obchodzono potrójne święto: Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Było gwarno, wesoło i prawdziwie familijnie.

Festyn Rodzinny w Policznie to coroczne święto w gminie, które mieszkańcy znają i lubią. – Samorząd gminy Policzna każdego roku włącza się w organizację festynu, bo jest to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu, integracji i po prostu dobrej zabawy. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy tak licznie odpowiadają na nasze zaproszenie. Dziękuję dyrekcji szkoły w Policznie, tutejszej Radzie Rodziców, nauczycielom i jej pracownikom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję też młodym artystom, którzy dziś tak pięknie prezentują się na scenie – powiedział Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna, który złożył też dzieciom oraz rodzicom życzenia z okazji ich święta.

W wydarzeniu wziął udział także poseł na sejm RP Andrzej Kosztowniak, który wspiera gminę Policzna w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji. – Dziękuję za zaproszenie do udziału w festynie. Jestem tu już po raz kolejny i bardzo cieszę się, że znów możemy się spotkać przy okazji tego potrójnego święta. Rodzina jest bardzo ważną częścią społeczeństwa i jego niezwykłym fundamentem – podkreślał poseł Andrzej Kosztowniak i życzył zebranym udanej zabawy.

Scena tętniła życiem

Festyn Rodzinny był doskonałą okazją do prezentacji umiejętności wokalnych, tanecznych i teatralnych grup przedszkolnych i szkolnych, ale nie tylko. Przed zebraną publicznością wystąpił także uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wilczowoli. Pięknie zaśpiewała również Natalia Kosmowska, uczestniczka telewizyjnego programu The Voice Kids. Piękne stroje, piosenki i układy taneczne zachwyciły zebraną publiczność.

Liczne stoiska z atrakcjami i dmuchane zjeżdżalnie

W pobliżu sceny stanęły stosika, gdzie można było skosztować pyszności: wypieków oraz pieczonych kiełbasek przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Policzny. Ciasta oferowały także harcerki ze Zwolenia, które zbierały środki na organizację biwaku. Tuż obok prowadzona była akcja charytatywna – sprzedawano książki, a uzbierane fundusze przekazane będą na rehabilitację chorego chłopca.  

Warsztat Terapii Zajęciowej z Wilczowoli przy Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych w Zwoleniu prezentował prace uczestników na przygotowanym stoisku kiermaszowym. Odbywały się tu także ciekawe zajęcia. Pod okiem instruktora Jana Oko chętni poznawali tajniki pracowni ceramicznej – lepienia z gliny oraz pracy na kole garncarskim. Zaś pod kierunkiem Izabeli Lech powstawały piękne bransoletki ze sznurka i koralików połączone techniką makramy. W innym miejscu dziewczynki mogły zapleść kolorowe warkocze, a spragnieni wrażeń skakać na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach.

Festyn był doskonałą okazją, aby zapoznać zebranych z zasadami pierwszej pomocy. Ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Zwoleniu Patryk Chołuj dał pokaz ratownictwa medycznego, a następnie zaprosił rodziny do konkursu.