Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek…

W dniu 9 lutego 2018r., mieliśmy okazję do wspólnego uroczystego świętowania Złotych Godów, czyli okrągłego jubileuszu pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego oraz Diamentowych Godów, czyli jubileuszu sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Wójt Gminy Policzna- Tomasz Adamiec wraz z Sekretarz Gminy- Teresą Marszałek wręczyli obecnym małżeństwom przyznane przez Prezydenta RP specjalne odznaczenia – medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystość odbyła się w Świetlicy Gminnej w Policznie. Wójt Gminy życzył Jubilatom, dużo zdrowia i samych ciepłych chwil w życiu oraz miłości jeszcze przez długie lata. Podziękował zebranym za przybycie na uroczystość.

     Jubilatom wręczono odznaczenia, kwiaty i pamiątkowe księgi. Zespół Ludowy „Sobótka” z Czarnolasu specjalnie na tą okazję przygotował i zaśpiewał dla jubilatów piękne piosenki.

Po uroczystej części oficjalnej, jubilaci oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek, zwieńczający te wzruszające dla wszystkich chwile.

Dostojni Jubilaci:

Diamentowe Gody

Janina i Piotr Doktór

Złote Gody

Janina i Kazimierz Baran

Teresa i Marian Dzik

Eugenia i Czesław Jędrych

Sabina i Kazimierz Kucharski

Teodozja i Franciszek Kwiecień

Zofia i Stanisław Krawiec

Alicja i Ryszard Molęda

Jadwiga i Jan Maruda

Zofia i Andrzej Podsiadły

Halina i Edward Spytek

Irena i Jan Sikora

Marianna i Kazimierz Strzelecki

 

Halina i Władysław Wachowicz