Młodzież zapobiega pożarom – za nam Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

27 lutego, w świetlicy gminnej w Policznie odbyły się 24. Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Udział w nich wzięli uczniowie lokalnych szkół, którzy zmierzyli się z testami i pytaniami eksperckimi, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prewencji pożarowej.

Jedenaście młodych talentów

W gminnej świetlicy w Policznie zebrała się młodzież z zamiarem sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie zapobiegania pożarom. Wśród uczestników znalazło się 11 ambitnych uczniów, podzielonych na dwie grupy wiekowe, którzy przystąpili do rywalizacji w ramach 24. Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczestników i gości powitał wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, który podkreślił znaczenie turnieju. – To wydarzenie jest nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim momentem, w którym możemy nauczyć się, jak ważne w naszym codziennym życiu jest zapobieganie pożarom. Wiedza, którą zdobywacie podczas przygotowań do turnieju, może uratować życie, co czyni każdego z was bohaterem w swojej społeczności – podkreślał wójt Tomasz Adamiec.

Wyrównana rywalizacja i wysoki poziom wiedzy

Uczestnicy, podzieleni na dwie grupy wiekowe, zmierzyli się najpierw z pisemnym testem wyboru, a następnie finaliści odpowiadali ustnie na pytania komisji. Mimo trudności pytań, uczniowie wykazali się imponującą wiedzą, zdobywając uznanie jury.

W kategorii uczniów klas I-IV triumfował Oliwier Miękus, za nim uplasowali się: Anna Gazda i Antonina Ziemka. Wśród starszych, klas V-VIII, najlepszy okazał się Michał Gazda, a podium dopełnili Patryk Mazur i Szymon Balcerek. Warto dodać, że zdobywcy pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach powiatowych turnieju.

Atrakcyjne nagrody

Laureaci zmagań otrzymali atrakcyjne nagrody – torby, plecaki i zegarki, a każdy uczestnik został uhonorowany piłką i słodkim upominkiem, z podziękowaniami od wójta Tomasza Adamca, który był fundatorem nagród. Włodarz gminy podkreślał, jak niezwykle ważna jest wiedza, której dotyczy turniej. – Edukacja w zakresie zapobiegania pożarom jest absolutnie kluczowa. Nie tylko uczy nas, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, ale także jak ich unikać. Każdy uczestnik dzisiejszego turnieju, zdobywając tę wiedzę, przyczynia się do bezpieczeństwa nas wszystkich. Jestem dumny, że nasza młodzież tak poważnie podchodzi do tych zagadnień – podsumował wójt i przekazał słowa uznania i podziękowania dla uczestników, ich rodzin i nauczycieli za wkład w przygotowania do turnieju.

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Policznie nie tylko wyłoniły młodych ekspertów w dziedzinie prewencji pożarowej, ale także podkreśliły znaczenie edukacji i były doskonałą okazją do promocji bezpiecznych zachowań.