W gminie Policzna, z okazji Dnia Kobiet, ponad dwa tysiące pań zostało mile zaskoczonych. Z inicjatywy wójta Tomasza Adamca oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pawła Jędry każda pełnoletnia kobieta otrzymała specjalnie przygotowany upominek, dostarczony prosto pod drzwi jej domu. Jest to gest pełen uznania i szacunku dla roli, jaką kobiety pełnią w codziennym życiu swoich rodzin, środowisku zawodowym, a także w społeczności lokalnej.

Upominki prosto do domu

Każda z otrzymanych paczek kryła w sobie coś więcej niż tylko przedmioty – były to również życzenia od wójta Tomasza Adamca i przewodniczącego Rady Gminy Policzna Pawła Jędry. W środku znalazła się świeczka, słodki upominek oraz lusterko z motywującym napisem, które miało za zadanie wywołać uśmiech na twarzach obdarowanych pań. Wszystkie prezenty trafiły bezpośrednio do pełnoletnich mieszkanek gminy, co po raz kolejny spotkało się z ich entuzjastycznymi reakcjami. – Jestem niezmiernie szczęśliwy, widząc uśmiechy kobiet z naszej gminy po otrzymaniu skromnych upominków. Jest to dla mnie potwierdzenie, że takie małe gesty są ważne i potrafią sprawić, że każda z pań czuje się wyjątkowa i doceniona – podkreśla wójt Tomasz Adamiec.

To już tradycja

Tradycja świętowania Dnia Kobiet w gminie Policzna nie jest nowa. Przed pandemią jednak wyglądała inaczej. Organizowane były duże wydarzenia z udziałem około czterystu pań, podczas których nie brakowało poczęstunku, kwiatów, występów kabaretów i koncertów. Pandemia uniemożliwiła jednak dalsze prowadzenie tych uroczystości w tradycyjnej formie. Pomimo tych przeciwności, samorząd gminy Policzna znalazł sposób, aby nadal celebrować to święto i pokazać paniom, że są niezmiernie ważną częścią społeczności. Nowa forma uczczenia Dnia Kobiet w postaci paczuszek, tak przypadła paniom do gustu, że już na stałe wpisała się w tutejszą tradycję.

Najserdeczniejsze życzenia

Dzień Kobiet to idealny moment do złożenia życzeń wszystkim paniom:

W tym wyjątkowym dniu, pragnę złożyć wszystkim Paniom z gminy Policzna życzenia pełne uśmiechu i ciepła. Niech każdy Wasz poranek rozpoczyna się od idealnie zaparzonej kawy, każde popołudnie przynosi momenty relaksu godne królowej, a wieczór obfituje w chwile spokoju. Dziękuję Wam za Waszą siłę, mądrość i niezłomność, za to, że każdego dnia tkanina naszej społeczności staje się mocniejsza i bogatsza dzięki Wam. Chylę przed Wami czoła za Waszą nieustanną pracę, zarówno tę widoczną, jak i tę niewidzialną, którą wykonujecie z tak wielką troską i miłością. W dniu, który jest całkowicie Wasz, życzę Wam, abyście nigdy nie zapomniały o własnych marzeniach i ambicjach. Niech każdy kolejny poranek przynosi nowe możliwości, a przeszkody na Waszej drodze zamieniają się w stopnie, po których wspinacie się coraz wyżej. I pamiętajcie, w gminie Policzna każda z Was jest ważna i niezastąpiona.”

 

Z uśmiechem i głębokim szacunkiem,

Tomasz Adamiec, Wójt Gminy Policzna