Tegoroczne Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe odbyły się w sobotę, 22 czerwca i były wyjątkowym połączeniem tradycji i doskonałej zabawy. W programie znalazł się zarówno barwny korowód i obrzędy ludowe, jak i występy muzyczne oraz kabaretowe. Wydarzenie zakończyło się spektakularnym pokazem laserowym i dyskoteką pod gwiazdami. Sobótki były wspaniałą okazją do wspólnego świętowania i zabawy, podkreślając jednocześnie bogactwo lokalnej kultury i tradycji.

Uroczyste rozpoczęcie i dekoracja zwycięzców biegu

Wydarzenie rozpoczęło się na małej scenie w zespole dworsko-parkowym Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, gdzie gości powitał wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. W wydarzeniu, oprócz lokalnych samorządowców, a także przedstawicieli terenowych jednostek i organizacji, uczestniczyli również: poseł na sejm RP Joanna Kluzik-Rostkowska oraz wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek – Jestem niezwykle dumny, że nasze Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe corocznie zyskują tak szerokie grono uczestników i stają się prawdziwym świętem lokalnej społeczności. To wspaniała okazja do kultywowania naszych tradycji, a jednocześnie do wspólnej zabawy i integracji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz wszystkim gościom za ich obecność i zaangażowanie – powiedział wójt Tomasz Adamiec.

Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na wręczenie nagród dla zwycięzców biegu, który odbył się tego samego dnia w Policznie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki, a laureaci nagrody specjalne.

Tradycyjne obrzędy sobótkowe

Po dekoracji zwycięzców na scenie pojawił się zespół Sobótka, który swoim występem wprowadził uczestników w klimat dawnych wierzeń. Po występie barwny korowód udał się w stronę stawu na terenie kompleksu muzealnego, gdzie odbyły się tradycyjne obrzędy sobótkowe. Uczestnicy mieli okazję podziwiać palenie ognia, śpiewy, tańce oraz puszczanie wianków na wodzie. Widowisko przyciągnęło uwagę pięknymi strojami i aranżacjami, a zakończyło się degustacją pysznego, czarnoleskiego miodu, którym częstował wójt wraz z członkiniami Koło Gospodyń Wiejskich Łączymy Pokolenia.

Muzyczne i artystyczne atrakcje

Główna część uroczystości miała miejsce na dużej scenie obok kompleksu muzealnego, gdzie mieszkańców i przyjezdnych gości ponownie powitał wójt gminy wraz z wicewojewodą. Wokół sceny rozstawiono liczne stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie. Część artystyczną rozpoczął zespół Vabank, a następnie Robert Korólczyk z kabaretu Młodych Panów rozbawił publiczność swoimi żartami. Po nim scenę przejął zespół Hit Boyz, rozgrzewając zebranych pod sceną gości. Wieczór uświetnił koncert zespołu Top Girls, który zachwycił zgromadzonych i porwał do wspólnej zabawy.

Spektakularne zakończenie

XXXIII Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe zakończyły się spektakularnym pokazem laserowym, po którym odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. To magiczne zwieńczenie obchodów dodało uroku całemu wydarzeniu i pozostawiło uczestnikom niezapomniane wspomnienia.