17 maja wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec odbył inspirujące spotkanie z ósmoklasistami ze szkoły podstawowej w Policznie. Celem rozmów były nie tylko przyszłe plany edukacyjne młodzieży, ale także poznanie ich potrzeb i oczekiwań względem samorządu. Spotkanie było też doskonałą okazją do prezentacji powstającego właśnie, pierwszego w regionie Centrum Integracji Społecznej.

Głos młodzieży ma znaczenie

Wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec, podczas spotkania z młodzieżą zaprezentował plany oraz wizualizację nowo budowanego Centrum Integracji Społecznej w Policznie. Wydarzenie, zainicjowane przez samych uczniów, było też doskonałą okazją do dyskusji na temat potrzeb młodych mieszkańców oraz przyszłości gminy. – To spotkanie było dla mnie bardzo ważne, ponieważ bezpośrednia rozmowa z młodzieżą dostarcza nam cennych informacji o ich potrzebach i oczekiwaniach. Cieszę się, że mogłem przedstawić nasze plany dotyczące Centrum Integracji Społecznej, które ma stać się miejscem, gdzie każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, aby nasze inwestycje i projekty rozwojowe były odpowiedzią na realne potrzeby wszystkich mieszkańców, w tym także naszej młodzieży. Jesteśmy tu, aby wspierać ich ambicje i pomagać im w rozwoju, zarówno edukacyjnym, jak i społecznym. Spotkania takie jak to, zdecydowanie inspirują nas do dalszego działania – mówi wójt Tomasz Adamiec.

Rozmowy o przyszłości nie tylko gminy, ale też młodych osób

Podczas spotkania wójt szczegółowo omówił funkcje i atrakcje przyszłego Centrum Integracji Społecznej, które ma stać się miejscem spotkań i rozwoju lokalnej społeczności. Na zaprezentowanych wizualizacjach widać, że centrum, oprócz przestrzeni dla dzieci, dorosłych i seniorów, zapewni też przestrzeń do nauki i rekreacji dla młodzieży.

Ale wójt nie tylko przedstawił plany samorządu. Aktywnie słuchał głosów młodzieży, która podzieliła się swoimi szkolnymi planami edukacyjnymi. Dyskusje te miały osobisty charakter, a wójt z zainteresowaniem pytał o wybory edukacyjne oraz aspiracje życiowe uczniów. Spotkanie zakończyło się w bardzo pozytywnej atmosferze, a na uczestników czekała miła niespodzianka w postaci lodów. Gospodarz gminy podkreślił wagę takich spotkań i wyraził nadzieję na ich kontynuację w przyszłości.

Spędzony czas z ósmoklasistami w Policznie pokazuje, jak ważne jest włączanie młodzieży w procesy decyzyjne dotyczące ich przyszłości i rozwoju lokalnego środowiska.