Wakacje właśnie dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. Podsumowując letnią przerwę od nauki trzeba podkreślić, że w gminie Policzna nudy nie było. Jej najmłodsi mieszkańcy chętnie korzystali z oferty zajęć Gminnej Biblioteki Publicznej i świetlicy w Policznie, a także Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Placówki przygotowały dla nich mnóstwo atrakcyjnych spotkań.

Laba od obowiązków szkolnych wcale nie musi oznaczać długich godzin przed ekranem telewizora, komputera, czy telefonu. Można ten czas spędzić aktywnie, w towarzystwie rówieśników. – Jak co roku w gminie Policzna powstała wakacyjna oferta zajęć dla jej najmłodszych mieszkańców. W Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w świetlicy w Policznie odbywały się kreatywne zajęcia, które cieszyły się ogromną popularnością. Dzieci chętnie do nich dołączały i świetnie się bawiły, co nas bardzo cieszy. O ich dobre humory zadbało także Muzeum w Czarnolesie, gdzie odbywały się „Czwartki u Jana Kochanowskiego”. Tu także nie zabrakło chętnych do wspólnej zabawy. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby umilić dzieciom ten wakacyjny czas – mówi Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

Kreatywnie w bibliotece i świetlicy

W bibliotece i świetlicy w Policznie dzieci mogły odkrywać swoje talenty plastyczne podczas zajęć kreatywno-artystycznych „Mały artysta”. W trakcie „Zmagań z farbami” powstawały piękne prace na drzewie z wykorzystaniem farb. Nie zabrakło też wspólnego czytania na kocyku pod hasłem „Spotkanie z baśnią”. Dzięki książkom dzieci mogły przenieść się w przepiękny świat swoich ulubionych bajek i baśni. Ten magiczny dzień zakończył się biesiadowaniem przy ognisku, zorganizowanym przy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Podczas wakacji odbyły się także zajęcia pod hasłem „Kreatywne czary-mary”, które były pełne aktywnych wyzwań przynoszących mnóstwo śmiechu i radości. Zaś w trakcie spotkania „Biblioteka w plenerze” dzieci uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu, czyli robiły to, co lubią najbardziej – wspaniale się bawiły.

Warto dodać, że w czasie wakacji w bibliotece w Policznie oraz filiach bibliotecznych w Czarnolesie i Zawadzie Starej trwał konkurs plastyczny pod hasłem „Moje wakacje z książką”. Uczestnicy, dzieci i młodzież mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, która ilustrowałaby ich wakacyjne wspomnienia z książką w tle.

Czwartki u Jana Kochanowskiego

O to, aby dzieci się nie nudziły zadbało także Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, gdzie organizowano cykliczne spotkania o różnej tematyce. Odbywały się tu zajęcia z artystami grafikami, rzeźbiarzami, rekonstruktorami historycznymi i edukatorami muzealnymi. Były zagadki, rebusy, konkursy, questy, zajęcia sensoryczne, a nawet joga.

Pierwszy dzwonek

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i nadszedł czas powrotu w szkolne progi. – Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, życzę wam, aby nowy rok szkolny był czasem wzajemnej życzliwości, uważności i dobrej współpracy. Niech nadchodzące dni przynoszą nowe, pozytywne doświadczenia i będą wypełnione nie tylko ciężką pracą, ale obfitują też w radość i zadowolenie, a wiedza, którą będziecie tu zdobywać niech zapewni lepszą przyszłość dla każdego – podsumowuje wójt Tomasz Adamiec.