8 marca w całej Polsce obchodzone jest Święto Kobiet. W gminie Policzna w tym dniu samorząd pamięta o wszystkich mieszkankach płci pięknej. Drobne upominki zostały dostarczone do domu każdej z nich.

Dzień Kobiet to doskonały moment, aby pokazać przedstawicielkom płci pięknej, że są ważne, doceniane i szanowane. W gminie Policzna święto to ma wyjątkowy charakter, ponieważ pamięta się tu o każdej z pań. – Do dnia pandemii z okazji Dnia Kobiet organizowaliśmy duże wydarzenie w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie zapraszaliśmy wszystkie panie z terenu gminy Policzna. Zwykle na nasze zaproszenie odpowiadało około czterystu kobiet. Był poczęstunek, kwiaty, występy kabaretów, lokalnych artystów, a także grup, które zawiązywały się na potrzeby tej uroczystości. Nie brakowało również wizyty gwiazd. Gościliśmy na przykład Piotra Bałtroczyka – informuje Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

Pandemia jednak uniemożliwiła kontynuowanie tej tradycji. Ale tutejszy samorząd nie zapomniał o paniach w dniu ich święta. – Chcieliśmy pokazać, że pomimo pandemii i ciężkiego dla wielu osób czasu nadal pamiętamy o kobietach. Wyszliśmy z inicjatywą, żeby obdarować każdą pełnoletnią panią z terenu gminy Policzna drobnym, symbolicznym upominkiem, który będzie dostarczony do ich domu. Pomysł ten został bardzo ciepło przyjęty, dlatego kontynuujemy go do dziś – podkreśla wójt Tomasz Adamiec.

W tym roku drobne upominki trafiły do blisko dwóch tysięcy trzystu kobiet z terenu gminy Policzna. Panie otrzymały paczuszki z aromatyczną herbatą oraz słodyczami. – Wszystkim kobietom w dniu ich święta, w imieniu męskiej części samorządu gminy Policzna składam najserdeczniejsze życzenia, dobrego zdrowia, radości i niegasnącego uśmiechu. Jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni za Waszą obecność w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Wnosicie w nie ciepło i tak bardzo potrzebną równowagę. Drogie Panie, życzmy Wam, abyście zawsze były dumne z tego, że jesteście kobietami – podsumowuje wójt Tomasz Adamiec.