Gmina Policzna w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, czyli pakietu społeczno-gospodarczych reform „Polski Ład”, otrzymała ponad 2 miliony złotych na przebudowę dróg gminnych. Dziś oficjalnie w obecności posła na sejm Andrzeja Kosztowniaka wójt Tomasz Adamiec podpisał umowę z wykonawcą inwestycji Krzysztofem Wachem

 

06 maja w Urzędzie Gminy w Policznie odbyło się spotkanie w spraiwe podpisania umowy na roboty budowlane pomiędzy Gminą Policzna a Zakładem Transportowo- Budowlanym Krzysztof Wach z Pionek w ramach przeprowadzonego przetargu nieograniczonego na zadanie „Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Policzna”.

– Po raz kolejny Gmina Policzna bije rekordy pod względem ściągania pieniędzy, tym bardziej cieszą nas te pieniądze, gdyż przy współpracy z Panem Posłem Kosztowniakiem, jego życzliwości, możemy się cieszyć z niemalże dwóch milionów dwustu tysięcy za, które przebudujemy część dróg Gminy Policzna. Mam nadzieję, że przyczyni się to zwiększenia bezpieczeństwa mieszańców, podniesie poziom i jakość mieszkania na terenie naszej gminy. – mówił podczas spotkania wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec

 

 

Kwota umowy 2 129 697,18zł. Inwestycja realizowana bedzie w ramach zadania inwestycyjnego Rządowego Funduszu Polski Ład. Dofinansowanie do inwestycji wynosi 95% Gmina Policzna zapewni środki finansowe w wysokości 5%.

 

Obecny podczas spotkania poseł Andrzej Kosztowniak pogratulował wójtowi dobrze napisanych wniosków oraz życzył szczęśliwej i bez niespodzianek realizacji inwestycji przez wykonawcę.

 

 

– Trzymam kciuki bardzo mocno już nie tylko za ta umowę ale również za kolejny nabór. Jestem przekonany, że będziemy się jeszcze nie raz wspólnie spotykać. Wspólnie państwu oraz wykonawcy życzę aby ta inwestycja przebiegła bez specjalnych problemów – mówił poseł Andrzej Kosztowniak.

 

 

W ramach zadania zostaną przebudowane drogi gminne poprzez położenie  nawierzchni bitumicznej w miejscowościach: Policzna ul.Wschodnia, ul.Starowiejska, ul.Zielona, ul.ks.Grudzińskiego, Gródek, Zawada Stara, Andrzejówka, Biały Ług, Teodorów-Helenów, Policzna -Franków.