Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, kwiaty, upominki, a także moc życzeń i gratulacji od samorządowców – tak pokrótce można podsumować piękny jubileusz par małżeńskich z gminy Policzna, które spędziły ze sobą okrągłe pięćdziesiąt lat. Uroczystość odbyła się 2 lutego w świetlicy OSP w Policznie, gdzie nie zabrakło pysznego tortu i toastu wzniesionego symboliczną lampką szampana. Wydarzenie uświetnił swoim występem Zespół Ludowy „Sobótka” z Czarnolasu.

Szacowni jubilaci

Złote Gody w tym roku świętuje dziesięć par małżeńskich z terenu gminy Policzna. Są to: Wanda i Andrzej Telechowscy z Czarnolasu-Kolonii, Helena i Stanisław Morycowie z Wólki Polickiej, Teresa i Włodzimierz Snopczyńscy z Bierdzieży, Wiesława i Stanisław Płaszewscy z Gródka, Janina i Henryk Pawlonkowie z Zawady Starej, Teresa i Kazimierz Chołujowie z Wilczowoli, Adela i Wiesław Pawlonkowie z Wygody, Maria i Leszek Bocianowie z Gródka, Barbara i Jerzy Chołujowie z Wojciechówki oraz Anna i Adam Zawodnikowie z Antoniówki.

Moc życzeń i gratulacji

Obecnych podczas uroczystości Złotych Godów jubilatów powitał wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. Małżonkowie usłyszeli od włodarza wiele ciepłych słów. – Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na was z podziwem i chylimy z szacunkiem głowy. Każda rocznica ślubu, to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień. Jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla ich rodzin i całego społeczeństwa. Z waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Możecie być dumni z tego, że wywiązywaliście się z obowiązków wobec siebie, szanując się przez tyle lat. Przy tej wyjątkowej okazji składam wam drodzy jubilaci gratulacje za przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi, za waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, nieprzespane noce, słowa otuchy, za każdy siwy włos na waszej skroni. Życzę państwu długich i pogodnych lat życia, w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców waszej pracy, a także niegasnącej miłości – powiedział wójt Tomasz Adamiec.  

Wręczono medale

Po przemówieniu małżonkowie otrzymali z rąk włodarza Tomasza Adamca medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jubilatom wręczono też listy gratulacyjne, bukiety kwiatów oraz upominki od samorządu gminy Policzna.

Po części oficjalnej odśpiewano tradycyjne „Sto lat” i wzniesiono toast symboliczną lampką szampana. Przy tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć też tortu oraz poczęstunku, któremu towarzyszyły miłe rozmowy. Małżonkowie zdradzili przepis na udane długoletnie pożycie małżeńskie. Państwo Helena i Stanisław Morycowie podkreślali, że kluczem do sukcesu w związku jest szacunek i wzajemne wspieranie się. Państwo Wanda i Andrzej Telechowscy mówili zaś o tym, że wzajemna miłość pozwalała szybko rozwiązywać konflikty.

Spotkanie umilił swoim występem Zespół Ludowy „Sobótka” z Czarnolasu, który dał piękny pokaz swoich umiejętności muzycznych.