Już drugi raz Fundacja Pamiętamy o ogrodach zorganizowała piknik literacki „ Psalmoteka” w czarnoleskim parku muzealnym, tym razem w niedzielę 13 października.

Punktualnie o 11.00 piosenką „Pamiętajcie o ogrodach” chór dziecięcy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Czarnolesie rozpoczął uroczystości. Po czym przybyłych gości powitali Wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec i Kustosz Czarnoleskiego Muzeum Maria Jaskot.

W związku z ROKIEM LIPY ogłoszonym przez Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych w parku posadzono lipę, a Zespół Ludowy „ Sobótka” zaśpiewał „Pieśń o lipie”. W muzealnej kaplicy pani Justyna Czechowska-prezes Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury poprowadziła spotkanie z Janem Gondowiczem, wybitnym tłumaczem, eseistą i krytykiem literackim. Równolegle w parku odbywały się warsztaty dla dzieci i degustacja potraw. Uwagę przyciągała Czarna Dama z Janowca, przechadzająca się alejkami, która w czarnoleskim parku szukała ukochanego rybaka.

Niedzielny piknik uwieńczył występ Teatru Promocji Poezji z Krakowa śpiewogrą „ Jednak mam tę nadzieję na kanwie twórczości Jana Kochanowskiego. Rockowym brzmieniem i wspólnym wykonaniem pieśni „ Czego chcesz od nas Panie” zakończyła się tegoroczna PSALMOTEKA.