14 czerwca na placu przy OSP w Policznie zorganizowano kino plenerowe. Widzowie, zarówno dzieci jak i dorośli, mieli okazję obejrzeć film „Misiek w Nowym Jorku” w niecodziennej scenerii. Wydarzenie, wsparte przez lokalne instytucje i współfinansowane ze środków unijnych, cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Seans i atrakcje dla dzieci

14 czerwca o godzinie 20:00, teren przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Policznie zamienił się w plenerowe kino. Na placu stanęły wygodne leżaki, na których widzowie mogli się wygodnie rozsiąść i cieszyć magią kina pod gołym niebem. Zebranych mieszkańców powitała sołtys Policzny Katarzyna Wargacka, która zaangażowała się w organizację  tego wydarzenia.

Jak na prawdziwy seans filmowy przystało, nie mogło zabraknąć pysznych przekąsek. Zadbały o nie lokalne jednostki samorządowe: Gminna Biblioteka Publiczna, Świetlica Gminna oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Policznie. Każde dziecko otrzymało jajka niespodzianki, żelki, mus owocowy, sok oraz popcorn. Takie dodatki sprawiły, że wydarzenie miało prawdziwie piknikowy charakter, dostarczając radości najmłodszym uczestnikom.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była projekcja filmu „Misiek w Nowym Jorku”, pełnej przygód i humoru animacji, która rozbawiła zarówno dzieci, jak i dorosłych. Magiczna atmosfera kina pod gwiazdami, połączona ze wspólnym przeżywaniem filmowych emocji, uczyniła ten wieczór niezapomnianym dla wszystkich uczestników.

Wspaniała atmosfera

Kino plenerowe w Policznie okazało się ogromnym sukcesem. Była to prawdziwa magia filmowych przygód pod gwiazdami, oferująca niezapomniane wrażenia. – Organizacja seansu filmowego w plenerze, była naprawdę świetnym pomysłem, który przyniósł wiele radości dzieciom z terenu naszej gminy. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby takie wydarzenie mogło zagościć w naszej gminie. Dziękuję  również mieszkańcom za przybycie i stworzenie wspaniałej atmosfery – podsumowuje wójt Tomasz Adamiec.

Organizatorem kina plenerowego było Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój, przy wsparciu wójta gminy Policzna Tomasza Adamca. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.