W Dniu Dziecka w godzinach popołudniowych plac przy OSP w Policznie  zamienił się     w „ wielki plac zabaw” wypełniony gwarem i rodosnymi uśmiechami najmłodszych. Działo się tak  za przyczyną zorganizowanego przez  Bibliotekę i Świetlicę  Święta Dzieci.

            Na program składały się: wspólne zabawy, wiele konkursów zarówno sprawdzajacych umiejętności sportowe jak i umysłowe, oraz słodki poczęstunek. Podczas konkursów postawiliśmy nie tyle na rywalizacje co na  dobra zabawę. Były biegi w workach,wyścigi z jajkami na  łyżkach, przebijanie balonów, tańce z balonami, jedzenie ciastek z kremem bez używania rąk, karmienie partnera z zawiązanymi oczami i wiele innych.Cztery dziewczynki na chwilę zamieniły się  w „Kopciuszków”…  tyle że nie na balu a do wybierania fasoli z kaszy.W konkurencji „prawda czy fałsz”  trzeba było się wykazać zarówno wiedzą jak i refleksem.

            Chętnych do udziału w konkursach  nie brakowało, może dzięki temu  że każdy uczestnik  zostawał obdarowany  upominkami?

            Aktywne okazały się też mamy  naszych milusińskich, dzielnie kibicowały pociechom, brały udział we wspólnych konkursach, a poproszone przez organizatorów  były wspaniałym jury.

            Dodatkową atrakcją było udostępnienie samochodów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozów, obejrzeć je z bliska, przymierzyć hełmy strażackie i zrobić sobie w nich fotki. Sądząc po minach dzieci opuszczających plac impreza była udana, nie pozostało więc  nam jako prowadzącym ( Małgorzata Baran i Jadwiga Wrochna ) zaprosić na następny rok.

0082 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 084 085

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA