Drugie Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży, zorganizowane 30 czerwca z okazji „Powitania Wakacji”, przeszły do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie. Słoneczna pogoda, doskonała organizacja oraz radosna atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Otwarcie wydarzenia i losowanie stanowisk

Zawody odbyły się na malowniczym zbiorniku wodnym w Policznie, udostępnionym przez Stowarzyszenie Miłośników Zdrowego Życia. W wydarzeniu wzięło udział 42 dzieci, które wraz z opiekunami przywitał wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec oraz sołtys Policzny Katarzyna Wargacka. Oficjalne otwarcie zawodów rozpoczęło się od losowania stanowisk wędkarskich. Po nim każdy z młodych uczestników otrzymał słodki upominek ufundowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Policznie.

Rywalizacja we wspaniałej atmosferze

Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 4-9 lat oraz dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat. Podczas gdy młodzi wędkarze z zapałem łowili ryby, panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Łączymy Pokolenia” z Policzny zadbały o to, aby nikt nie był głodny, serwując pyszne hot-dogi, kiełbaski z grilla, domowe ciasta, a nawet lody. Pogoda dopisała, a humory uczestników były znakomite, co podkreśliło wspaniałą atmosferę wydarzenia.

Zasłużone nagrody i wyróżnienia

Po zakończeniu zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową, którą losował w loterii. Najlepsi młodzi wędkarze zostali wyróżnieni w każdej kategorii wiekowej. W grupie dzieci w wieku 4-9 lat pierwsze miejsce zdobyła Michalina Nowak, drugie Jan Choroś, a trzecie Oliwia Szarek. W kategorii 9-14 lat zwyciężył Maciej Kęska, drugie miejsce zajęła Antonina Bartosiewicz, a trzecie Jakub Wargacki. Laureaci otrzymali statuetki i dyplomy od wójta Tomasza Adamca. Ponadto dwoje zawodników zostało odznaczonych pucharami od sołtys Katarzyny Wargackiej, przyznanych za złowienie największych ryb. Otrzymali je: Antonina Bartosiewicz i Jan Choroś.

Wspaniała atmosfera i świetna organizacja

Sukces zawodów nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, wśród których znaleźli się: Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Fundacja Fundusz Współpracy. Opiekę medyczną nad wydarzeniem sprawowała pielęgniarka Edyta Adamiec, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. – Tegoroczne zawody wędkarskie były doskonałym sposobem na rozpoczęcie wakacji, oferując nie tylko sportowe emocje, ale także radość i zabawę. Chciałbym serdecznie podziękować sołtys Policzny, Katarzynie Wargackiej, za jej ogromne zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Dziękuję również sponsorom oraz wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do tego, że nasze zawody były tak znakomite. Gratuluję zwycięzcom, ale trzeba podkreślić, że dzisiaj każdy jest zwycięzcą, bo każdy przyczynił się do tego, że udało nam się stworzyć wspaniałą atmosferę i cieszyć wspólnie spędzonym czasem – podsumował wójt Tomasz Adamiec.