Prace nad budową Centrum Integracji Społecznej w Policznie są na bardzo zaawansowanym etapie. Obecnie trwają roboty wykończeniowe, a przed samorządem jeszcze wyposażenie obiektu. Gdy budowa dobiegnie końca, centrum z pewnością zachwyci każdego, kto tu wejdzie. Dzięki funkcjonalnym pomieszczeniom, nowoczesnemu wyposażeniu i pięknemu dziedzińcowi, CIS stanie się prawdziwą perełką regionu. Warto przypomnieć, że zarówno budowa, jak i wyposażenie budynku wsparte są ogromnymi dofinansowaniami zewnętrznymi.

Zaawansowane prace w toku

Centrum Integracji Społecznej w Policznie to inwestycja, która już teraz przyciąga uwagę swoim rozmachem. Prace prowadzone przez firmę „Wojtpol” T. Wojtysiak, Z. Krześniak Sp. Jawna z Kozienic nawet na chwilę nie zwalniają tempa. Budynek jest już w dużej mierze ukończony – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz trwają intensywne prace wykończeniowe. Elewacja z nowoczesnymi, drewnianymi elementami już teraz nadaje budynkowi wyjątkowy charakter. Wnętrza, które są obecnie tynkowane i glazurowane, robią ogromne wrażenie i zapowiadają się niezwykle efektownie. – Po zakończeniu prac wykończeniowych czeka nas jeszcze zagospodarowanie dziedzińca i wyposażenie obiektu. Pozyskaliśmy na ten cel blisko dwumilionowe dofinansowanie zewnętrzne, co pozwoli nam stworzyć wnętrza naprawdę nowoczesne i komfortowe. Nie mogę się doczekać, kiedy oddamy centrum do użytku mieszkańców gminy. Jestem przekonany, że będzie miejscem, które zachwyci wszystkich swoją funkcjonalnością i estetyką – mówi Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

Miejsce spotkań i integracji

Centrum powstaje w strategicznej lokalizacji, tuż obok Urzędu Gminy w Policznie. Będzie ono sercem życia społecznego gminy. Na jego terenie znajdzie się pub z kręglami, bilardem, rzutkami i strefą kibica. Seniorzy będą mieli do dyspozycji salę spotkań z otwartą kuchnią społeczną, idealną do organizacji różnych uroczystości. W obiekcie przewidziano również wielofunkcyjną salę widowiskowo-prelekcyjną, która będzie służyć jako świetlica gminna oraz przestrzeń do warsztatów, zajęć ruchowych, koncertów, pokazów filmowych i imprez okolicznościowych. Dodatkowo w budynku zostanie umiejscowione pogotowie ratunkowe, co podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Piękny dziedziniec i nowoczesne wyposażenie

Przed budynkiem powstanie częściowo zadaszony dziedziniec z siedziskami i drzewami, który będzie całodobową przestrzenią publiczną. To idealne miejsce na wydarzenia plenerowe, festyny, kiermasze, mini koncerty, a także indywidualny odpoczynek. Koszt budowy wynosi 12,7 miliona złotych, przy czym większość tej kwoty pokryją dofinansowania zewnętrzne. Wyniosą one łącznie 12,5 mln zł, w tym 4 mln będzie pochodziło z budżetu województwa mazowieckiego, a 8,5 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki dodatkowym funduszom w wysokości 1 mln 960 tys. zł, pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład, obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne urządzenia, które w pełni odpowiedzą na potrzeby mieszkańców.