W dniu 22 czerwca 2019 r. odbyły się Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe jak zawsze klimatyczne i kameralne, rozpoczynały się w amfiteatrze w Czarnoleskim parku muzealnym, gdzie przybyłych gości zawsze wita gospodarz gminy – Wójt Tomasz Adamiec. Czarnolas podczas tego wydarzenia gości: samorządowców, ludzi kultury i sztuki oraz przyjaciół gminy Policzna. Tego dnia odbyła się gala Nagrody im. Jana Kochanowskiego, prezentacja laureatów XVIII edycji Konkursu Literackiego o Dzban Czarnoleskiego Miodu, odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „FOTO-POETICA”, koncert PSAŁTERZ POLSKI- POLISH PSALTER JAZZ NA SOPRAN I ENSEMBL. Przybyli goście wraz z organizatorami wzięli udział w korowodzie Sobótkowym, przy asyście zespołów folklorystycznych, odbyła się tradycyjna degustacja miodu z Czarnoleskich lip.

       Coroczny Czarnoleski bieg i marsz, odbywał się na trasie Policzna – Czarnolas, zwycięzcy otrzymali nagrody a dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy.

Jak co roku Sobótki obfitowały w liczne atrakcje w tym roku na scenie wystąpili m.in.: Zespół BENE z piosenką włoską, HIT BOYZ z przebojami disco polo, gwiazdą wieczoru był zespół BACIARY. Występy Zespołów Folklorystycznych, widowisko „ TEATR OGNIA”. Przy muzyce bawiono się do białego rana.