11 lipca 2021 r. odbył się rajd rowerowy z Radomia do Czarnolasu. Trasa wynosiła 47 kilometrów, a jej pomysłodawcą był Rafał Tatarek, prezes Stowarzyszenia Co Za Jazda! O godzinie 10 grupa ponad 200 rowerzystów wyruszyła z radomskiego rynku. Trasa została podzielona na dwa etapy: pierwszy trudniejszy – przez las, aż do Stawu Górnego w Pionkach oraz kolejny etap już asfaltem przez Puszczę Kozienicką i kolejne miejscowości gminy Policzna.

Celem rajdu było Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. To tu na rowerzystów czekał grill oraz poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Policznie.

Na miejscu w Czarnolesie gościło także Mobilne Studio Radia Rekord, które uświetniło całe wydarzenie. Podczas wydarzenia Rekordowa Ekipa przeprowadziła konkursy z nagrodami, które ufundowała między innymi Gmina Policzna,

– Czarnolas jest przepiękną miejscowością, jest nam bardzo miło, że właśnie tutaj mieściła się meta wyprawy Co Za Jazda! Przygotowaliśmy gadżety dla wszystkich uczestników, koncert zespołu „Sobótka”, poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich, a w menu znalazł się między innymi bigos czy świeże kompoty – Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.