Swoje setne urodziny obchodziła Pani Kazimiera Maślanek – mieszkanka naszej gminy.  

W tym niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina. Specjalne gratulacje
i życzenia w imieniu swoim oraz mieszkańców całej gminy przekazał Wójt Gminy Policzna Pan Tomasz Adamiec. Dostojna Jubilatka otrzymała kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek.

W imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego list gratulacyjny złożył Pan Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

 

Pani Kazimiera Maślanek z domu Molenda urodziła się 3 lipca 1921 r. w Policznie.
Tu wychowywała się, chodziła do szkoły, założyła rodzinę. W dniu 30.06.1940 roku zawarła związek małżeński z Janem Maślankiem. Od około 1945 r. Pani Kazimiera wraz z mężem Janem kilkukrotnie zmieniali miejsce zamieszkanie, lecz po pewnym czasie państwo Maślanek powrócili na stałe do Policzny. Przez całe życie Pani Kazimiera zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Z małżonkiem Janem przeżyła szczęśliwych 50 lat, pełnych wielu wspaniałych wspomnień.  Pani Kazimiera urodziła 6 dzieci, doczekała się 8 wnucząt, 4 prawnucząt oraz 1 praprawnuczki Mai, która ma obecnie 3 latka. Pani Kazimiera jest osobą rodzinną, ciepłą i pracowitą. Wspomina lata powojenne nie tylko jako trudne do życia czasy, ale również jako czas pełen rodzinnej miłości jak i sąsiedzkiej życzliwości oraz przyjaźni.  Jak wspomina jednym z Jej ulubionych zajęć było robienie na szydełku, wykonywała piękne sukieneczki i sweterki dla swoich dzieci. Wolny czas wypełniała czytaniem książek historycznych i romansów, co  sprawiało jej dużą przyjemność. Oprócz pracy na gospodarstwie oraz wychowywania dzieci, Pani Kazimiera należała do Koła Gospodyń Wiejskich w Policznie. Na co dzień Panią Kazimierą opiekuje się córka, Pani Barbara.

 

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i składamy życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata.