Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna

i Świetlica Gminna w Policznie przygotowały cykl zajęć dla dzieci spędzających ferie w naszej gminie. Oferta zawierała zajęcia literackie, edukacyjne, plastyczne

 i ruchowe. Jak zwykle starałyśmy się, aby nasze zajęcia były atrakcyjne

i ciekawe. W trakcie warsztatów udało nam się zaktywizować i pobudzać kreatywność dzieci. Twórcze zmagania z różnego rodzaju papierem, plasteliną, farbami, kredą, solą przyjemnie wypełniały im czas. Powstały oryginalne i piękne prace plastyczne:bałwanki, kotki, motylki, walentynkowe serduszka, pączki (fot. w galerii http://www.gbppoliczna.naszabiblioteka.com/n,ferie-zimowe-za-nami

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne którezaznajomiły dzieci z problematyką bezpieczeństwa online.

W Dniu Kota poznaliśmy Kicię Kocię – główną bohaterkę serii książek o tej samej nazwie, których autorką jest Anita Głowińska. Czytaliśmy książeczki z tej serii, rozmawialiśmy też o innych kotach znanych z bajek. Wiele radości dostarczały dzieciom gry i zabawy ruchowe. Odbyły się też zawody na najlepszego pilota. Polegały one na złożeniu z papieru samolotu i jak najdalszym poszybowaniu nim.

Dwa tygodnie szybko minęły wracajcie do szkoły. Mamy nadzieję że „Ferie zimowe bez nudy” będziecie mile wspominać, a Bibliotekę i Świetlicę często odwiedzać. Zapraszamy!!!

 

Również Filia Biblioteczna w Czarnolesie  postarała się o urozmaicenie dzieciom ich wolnego czasu podczas ferii zimowych. Razem z zaproszonym gościem Panią Renatą Pogorzelską-Wojtaszek – historykiem sztuki, emerytowanym kustoszem Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, poetką dzieci przeniosły się do magicznego świata baśni Andersena, poznały historię „Brzydkiego kaczątka”. Inspirowane baśnią stworzyły piękne ilustrację które zdobią bibliotekę.

Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy udekorowali pyszne pierniczki, dowiedzieli się o historii, tradycji pierniczków, oraz poznali najlepsze na nich przepisy.

Ogromną kreatywnością wykazały się dzieci w trzecim dniu zajęć. Każde z dzieci samodzielnie według własnego pomysłu zaprojektowało,a następnie pomalowało specjalnymi mazakami biały podkoszulek.( fot. w galerii http://www.gbppoliczna.naszabiblioteka.com/filie/filia-biblioteczna-w-czarnolesie/n,ferie-zimowe-1?fbclid=IwAR1-7yfw3Vci3Ve90x-Ofd0euHPEzaR43qUUDXhLIemhfdxhAF6OTsxwt-E )