W corocznej imprezie 8 marca, organizowanej przez Wójta Gminy Policzna uczestniczyło ponad 300 kobiet, mieszkanek gminy Policzna.

Uroczystego powitania w tym dniu dokonali, dyrektor ZPO- Jolanta Kalinowska, Przewodniczący Rady Gminy- Paweł Jędra oraz Wójt Gminy Policzna- Tomasz Adamiec, który powiedział:

– Drodzy Państwo! Drogie Panie! Z racji powierzonej mi, również przez was funkcji, obserwuję rokrocznie ten Wasz Dzień Kobiet, to Wasze piękne święto i stwierdzam, że co roku ono jest bardziej doniosłe, pełne takiego pozytywnego animuszu. Pełne takiego blasku. I pozwolę sobie na taką drobną refleksję. Cała ta doniosłość, ten animusz i ten blask, to każda z Was. I w imieniu wszystkich chłopów bardzo Wam za to dziękuję. Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Dziękując jednocześnie za Waszą obecność, pracę i życzliwość. Życzę samych słonecznych dni, radości w sercu, której źródłem jest satysfakcja z pięknego i wartościowego życia. Niech każdy dzień pełen wyzwań kończy się uśmiechem na twarzy i spokojem duszy! Niech oparciem w trudnościach i pomocą w problemach dnia codziennego będą oddani bliscy i cieszący się Waszą sympatią mężczyźni. I niech każda z Was drogie Panie ma takiego mężczyznę również jako lekarstwo na bezsenne noce!!! Wszystkiego najlepszego!!!

Panie miały okazję wysłuchać podczas tej uroczystości, zespół Ludowy „Sobótka”, który bawił muzyką. Wszystkim kobietom po uroczystym zaśpiewanym przez zespół „Sobótkę” 100 lat Tomasz Adamiec i Paweł Jędra wręczyli kobietom kwiaty. Wójt Tomasz Adamiec dla wszystkich Pań miał przygotowaną niespodziankę, mianowicie na scenie pojawił się Michał Wójcik z kabaretu „Ani Mru Mru” z autorskim programem wraz z menagerem/ artystą, Bartoszem Brzeskotem, zwanym pod pseudonimem „Bartosyl”. Artyści byli nagradzani gromkimi brawami, zarówno podczas występu jak i po występie.

Na Panie czekała jeszcze jedna niespodzianka – w postaci upominków wręczonym przez Wójta Gminy Tomasza Adamca i Przewodniczącego Rady Gminy Pawła Jędrę.

Na zakończenie imprezy Wójt Tomasz Adamiec powiedział:

– Mam nadzieję, że nie ma wśród nas osoby, która odejdzie stąd nienajedzona, niewybawiona, bez kwiatka i bez prezentu? Mam pytanie i proszę o szczerą odpowiedź. Czy podobało wam się? (Z sali rozległo się chóralne „Tak!” i fala oklasków.) W takim razie jest mi bardzo miło, że mogłem Panie ugościć i serdecznie zapraszam za rok. Szykuję równie piękną niespodziankę!